ASY BEZPIECZEŃSTWA, WYBIERZ DZIELNICOWEGO ROKU
Data publikacji 18.04.2017
Natychmiastowa reakcja i pomoc mieszkańcom – tak działają dzielnicowi. Bycie tzw. policjantem pierwszego kontaktu to trudna i odpowiedzialna służba, która wymaga wszechstronności i ogromnego zaangażowania. Właśnie dlatego w prestiżowym plebiscycie Asy Bezpieczeństwa wyróżnimy najlepszych policjantów w Wielkopolsce. Dzielnicowym Roku zostanie ten, kto zdobędzie najwięcej głosów Wielkopolan.
Dzielnicowy odgrywa bardzo ważną rolę w kształtowaniu pozytywnego wizerunku policji i budowaniu dobrych relacji ze społecznościami lokalnymi. To od ich zaangażowania i profesjonalnego wykonywania obowiązków zależy poczucie bezpieczeństwa mieszkańców i świadomość, że w razie problemów, mają się do kogo zgłosić – mówi nadinsp. Tomasz Trawiński, szef wielkopolskiej policji.
Jaki powinien być dzielnicowy? Wzbudzający sympatię, kontaktowy, życzliwy – według mieszkańców te cechy są najbardziej pożądane. Liczy się także otwartość, kompetencje, radzenie sobie w sytuacjach trudnych i nieprzewidzianych oraz podejmowanie skutecznych i trafnych decyzji. Dobry dzielnicowy powinien także łączyć w sobie różne umiejętności m.in.: prawnika, analityka, psychologa, pedagoga, sędziego oraz socjologa.
- Plebiscyt Asy Bezpieczeństwa pomoże pokazać rolę dzielnicowych w społeczeństwie. Ważne jest to, żeby mieszkańcy kojarzyli i znali dzielnicowych. To musi być zidentyfikowana osoba, która utrwali się w świadomości obywatela. Mieszkańcy muszą wiedzieć, że zawsze mogą zadzwonić pod konkretny numer telefonu i otrzymają pomoc dzielnicowego, czasami nawet w sprawach osobistych - mówi Andrzej Szary, szef wielkopolskiego związku policjantów.
Jak zagłosować na dzielnicowego z KPP Oborniki? Informacje pod poniższym linkiem