POLICJANCI URATOWALI ŻYCIE MĘŻCZYŹNIE
Policjanci z Komisariatu Policji w Rogoźnie uratowali mężczyznę, którego życie było zagrożone. Szybka i zdecydowanej reakcja funkcjonariuszy sprawiła, że 69-letni mężczyzna trafił do szpitala, gdzie został otoczony specjalistyczną opieką lekarską.
Policjanci w swojej codziennej służbie spotykają się z różnymi sytuacjami. Każdy dzień jest inny i nie można przewidzieć, z jakimi zdarzeniami będą mieli do czynienia. Czasami zdarza się, że policjanci w jednej chwili muszą podjąć szybką decyzję, aby pomóc drugiemu człowiekowi. Zwłaszcza, gdy minuty decydują o życiu.
Tak też było 30 września br. tuż po godzinie 10.00 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Obornikach otrzymał zgłoszenie, że w m. Rogoźno przy miejscowej aptece stoi pojazd z otwartą szybą oraz z kluczykami pozostawionymi w stacyjce. Na miejscu policja potwierdziła ten fakt. Jak również na siedzeniu samochodu znaleźli pozostawione dwa telefony komórkowe. W pobliżu nie zastali właściciela. Zaniepokojeni tym faktem rozpoczęli poszukiwania. Policjanci ustalili nr telefonu do rodziny właściciela pojazdu. Ustalili, że samochodem poruszał się 69-letni mężczyzna, który ma poważne problemy zdrowotne. Wtedy funkcjonariusze rozpoczęli natychmiastowe poszukiwania. Funkcjonariusze patrolując pobliskie ulice w pewnym momencie zauważyli idącego 69-letniego mężczyznę.
Z uwagi na fakt, iż mężczyzna nie wiedział gdzie jest, miał kłopoty z wymową oraz poruszaniem się. Są to pierwsze i charakterystyczne objawy udaru mózgu Policjanci natychmiast wezwali na miejsce karetkę pogotowia ratunkowego, która przyjechała po kilkunastu minutach. Ratownicy medyczni potwierdzili przypuszczenia policjantów. 69-letni mężczyzna szybko trafił do szpitala, gdzie udzielono mu fachowej pomocy.
Szybkie działania policjantów i udzielona pomoc, pozwoliły uratować życie 69-letniego mężczyzny.
Przy udarze mózgu liczy się każda minuta. Im szybciej chory trafi pod opiekę lekarzy, tym większe szanse na powrót do zdrowia.
Warto pamiętać o typowych objawach udaru takich jak:
- jednostronne osłabienie albo drętwienie kończyn
- zaburzenia w rozumieniu mowy lub niemożność wypowiadania słów
- bardzo niewyraźne mówienie (bełkotanie)
- zaburzenia widzenia, zwłaszcza w jednym oku
- niepewny chód, jak u pijanego
- ostry, kłujący ból głowy, zdecydowanie silniejszy od typowego
Jeżeli zauważymy te objawy u siebie bądź u naszych bliskich należy natychmiast powiadomić pogotowie ratunkowe!